C.A.Seydel Chromatic Deluxe huuliharppu
Hinta:
199,95
€
19995
Tälle tuotteelle toimituskulut alk. 7,90 € (Postipaketti)
Määrä: kpl
Seydel Chromatic Deluxe huuliharppu
Kaikissa Seydel huuliharpuissa on kaunis ääni. Tämä malli on myös hyvin ergonominen soittaa. Lisää ostoskoriin jos haet kunnon kromaattista huuliharppua!
SEYDEL Chromatic Deluxe - Kromaattinen huuliharppu
SEYDEL Chromatic Deluxe tarjoaa erinomaisen aloituksen kromaattisten huuliharppujen maailmaan. Tämä 12-reikäinen, 48-nuottinen huuliharppu on varustettu SEYDELin perinteisillä messinkikielillä ja puoliläpinäkyvällä ruskealla akryylikammalla, mikä takaa täyteläisen äänen kaikissa rekistereissä sekä tarkan sävelvasteen.
Avainominaisuudet:
Kromaattisen asteikon kaikki nuotit saavutettavissa liukukytkintä painamalla
Solo-viritys: 12 reikää = kolme täyttä oktaavia (A = 443 Hz)
Metallinen suukappale neliönmuotoisilla aukoilla
Yhteensopiva DE LUXE STEEL -mallin kanssa (suukappaleen ja liukukytkimen päivitys sekä ruostumattomien teräksisten kielten asennus mahdollista)
Luotettavat venttiilit, jotka on kehitetty SAXONY Chromatic -mallista
Optimoidut kielilevyjen välit vähentävät ilman kulutusta, ja saksalaisesta hopeasta valmistetut kielilevyt takaavat tasaisen pinnan
Ruostumattomasta teräksestä valmistetut kestävät ja korroosiovapaat suojalevyt
Korkealaatuinen CNC-jyrsitty akryylikampa, joka on suunniteltu optimoimaan äänen tuotto
Seydel on saksalaisista huuliharppuvalmistajista vanhin tehdas. Heidän materiaalit ja työnlaatu on omaa luokkaansa. Parhaiten huomaat sen ei pelkästään niiden soinnista vaan myös jos avaat Seydel harpun ja tutkit käytettyjä materiaaleja ja viimeistelyä. Huomaat sen olevan huippuluokkaa. Kun haluat huuliharpuksesi parhaan tarjolla olevan vaihtoehdon niin valitse Seydel!
Arvostele tämä tuote
Tälle tuotteelle ei ole vielä annettu arvosteluita.